GIMNAZJALIŚCI W JURAPARKU

Uczniowie klas gimnazjalnych Zespołu Szkół Specjalnych w Kadłubie wybrali się we wtorek 19 maja na podbój prehistorycznego świata do JuraParku w Krasiejowie.  Dinozaury zachwycały i przerażały jednocześnie. Wspólnie spędzony czas i piękna pogoda dodatkowo uatrakcyjniły wyjazd.

Wycieczka była częścią projektu  pn. Szansa na lepszą przyszłość” realizowanego w naszej szkole od października a wspófinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. W ramach projektu uczniowie biorą udział w kreatywnych zajęciach edukacyjno-zawodowych – kulinarnych i pomocnika opiekuna osoby niepełnosprawnej, zajęciach psychologiczno-pedagogicznych ”Nie dajmy się wykluczyć”, zajęciach przyrodniczych z kompetencji kluczowych oraz  zajęciach sportowych z elementami gimnastyki korekcyjnej. Nabyte umiejętności, doświadczenia i wiedza wpływa na wzrost poczucia własnej wartości, pozytywnie oddziałuje  na nastrój uczniów, a także dostarcza wielu wrażeń i przeżyć.

Zajęcia w ramach projektu prowadzą: Halina Wielocha, Barbara Macygon, Agnieszka Rużycka-Rączkowska, Beata Hajnos, Leszek Kosydor, Wiesław Biela i  Monika Szendzielorz-Nowakowska.